ŚWIĘTE CHAO

ŚWIĘTE CHAO stanowi klucz do oświecenia. Jego autorem był apostoł Hung Mung ze starożytnych Chin, a zmodyfikowali je i spopularyzowali taoiści. Niektórzy nazywaja je JIN-JANGIEM, choc nie ma ono nic wspólnego z taoistycznym Jin-Jangiem. Święte Chao to eryzyjski MISZ-MASZ. Tam gdzie powinna znajdować sie kropka MASZ po stronie MISZ posiada pięciokąt symbolizujący ZASADĘ ANERYZYJSKĄ. A tam gdzie powinna znajdować sie kropka MISZ po stronie MASZ posiada ZŁOTE JABŁKO NIEZGODY symbolizujace ZASADĘ ERYZYJSKĄ.

Święte Chao zawiera w sobie absolutnie wszystko, cokolwiek kiedykolwiek ktokolwiek chciałby wiedzieć o czymkolwiek, a nawet więcej! Zawiera w sobie nawet to wszystko, czego nie warto wiedzieć, a co symbolizuje otaczająca Misz-Masz pusta przestrzeń.

PO TYM WSZYSTKIM NADSZEDŁ CZAS NA TROCHE PSYCHO-METAFIZYKI. Jeśli nie kręci cię filozofia, lepiej odpuść to sobie.

Zasada Aneryzyjska dotyczy POZORNEGO PORZĄDKU. Zasada Eryzyjska dotyczy POZORNEGO NIEPORZĄDKU. Zarówno porzadek, jak i nieporzadek są pojęciami stworzonymi przez człowieka. Tworzą one sztuczne podziały w ramach CZYSTEGO CHAOSU, który znajduje sie o poziom niżej od poziomu, na którym czynione jest to rozróżnienie.

Jażdy z nas dysponuje aparatem do tworzenia pojęć, który nazywamy "umysłem". To właśnie ze względu na niego przyglądamy się rzeczywistości przez pryzmat naszych wyobrażeń na temat tego czym ona jest. I popełniamy błąd biorąc za "rzeczywistość" te kulturowo uwarynkowane wyobrażenia. Niektórzy "nieoświeceni" ludzie posuwają się w swym ograniczeniu tak dalece, by dziwić się temu, że w innych kulturach ludzie postrzegają "rzeczywistość" w inny sposób. Należy pamiętać o tym, że chodzi tu tylko o różnice w wyobrażeniach na temat rzeczywistości. Prawdziwa rzeczywistość znajduje się o poziom niżej od poziomu, na którym formułowane są pojęcia.

Przeglądamy się światu przez lustra, na których narysowane są siatki (pojęciowe). W różnych filozofiach wyglądają one inaczej. Kulturę tworzy grupa ludzi o dość podobnych siatkach. Widzimy za oknem chaos, który staramy się dopasować do punktów na naszej siatce, po to - by zrozumieć. PORZĄDEK znajduje się właśnie w tej SIATCE. Na tym polega Zasada Aneryzyjska.

 

PrawoLewo

00049

Stało się już tradycją, że filozofia zachodnia lubi porównywać różne siatki ze soba, starając się dociec,która z nich jest najbardziej doskonała, obejmująca obraz całej rzeczywistości, a przeto (jak mawiaja nieoświeceni ludzie zachodu) prawdziwa. Jest to złudzenie. My, eryzjanie, nazywamy to ZŁUDZENIEM ANERYZYJSKIM. Niektóre siatki mogą być bardziej uzyteczne od innych, niektóre mogą być bardziej ładne od innych, niektóre mogą być bardziej sympatyczne od innych itd., ale żadna z nich nie może być bardziej prawdziwa od innych.

NIEPORZĄDEK to po prostu informacja, której nie potrafimy nanieść na naszą siatkę. Pamiętajmy jednak o tym, ze nasza siatka jest czymś umownym. Kobiecośći meskość to nasze wyobrażenia o płci. Mówienie o meskości jako "nieobecności kobiecości" i vice versa jest kwestia zwykłej definicji, jest metafizycznie arbitralne. Ta sztuczna koncepcja mówiąca o braku odniesienia pomiędzy wyobrazeniami a rzeczywistością nazywana jest przez nas ZASADĄ ERYZYJSKĄ.

Wiara w "prawdziwość porządku" i "fałszywość nieporządku" stanowi Złudzenie Aneryzyjskie. Mówienie o tym samym w odniesieniu do nieporządku jest ZŁUDZENIEM ERYZYJSKIM.

Chodzi o to, że prawda (przez małe "p") jest kwestią definicji uzaleznionej od używanej przez nas w danym momencie siatki. A Prawda (przez duże "P"), rzeczywistość metafizyczna, nie ma z nią nic wspólnego. Kiedy bierzemy jakąś siatkę, dzięki niej jakiś chaos wydaje się mieć porządek, a jakiś inny chaos wydaje się go nie mieć. Wystarczy, że weźmiemy inną siatkę, a ten sam chaos wyda się nam inaczej uporządkowany i nieuporządkowany.

Rzeczywistość to po prostu oryginał testu Rorschacha.

Zaprawdę! Tyle na dziś wystarczy.


Dla dyskordianina słowa Głupca i słowa Mędrca
nie są od siebie tak odległe.
(Księga Porad 2:1)

PrawoLewo

00050

MASZ w Świetym Chao symbolizowane jest przez Złote Jabłko Niezgody, które reprezentuje eryzyjską Zasadę Nieporzadku. Napis na jabłku - KALLISTI - znaczy w języku greckim "DLA NAJPIĘKNIEJSZEJ" i odnosi się do starego mitu na temat Bogini. Grecy jednakże nie zrozumieli w pełni, na czym polega Nieporządek, uważając go za zasadę negatywna.


Pięciokąt reprezentuje aneryzyjska Zasade Porządku, symbolizuje MISZ ze ŚWIĘTEGO CHAO. Ma on kilka różnych znaczeń. Może odnosić się do geometrii, jednej z najwcześniejszych nauk poszukujących formalnego porządku w naturze. Z drugiej jednak strony, wykazuje zaskakujące podobieństwo do PRAWA PIĄTEK.


JEST PIĘC PRAW, CHOĆ LUDZIE ZNAJĄ JE TYLKO POD JEDNĄ NAZWĄ

Patamunzo Lingananda


Pięciokat jest również kształtem, jaki posiada kwatera główna armii amerykańskiej, czyli tzw. Pentagon, stanowiący najdobitniejszy przykład prostackiego porzadku opartego na solidnych podstawach chaosu, który nieustannie objawia się wybuchami nieporzadku. Budynek ten jest zresztą jedną z ważniejszych Świątyń Eryzyjskich. Poza tym, warto pamiętać o tym, że w czasach średniowiecznej magii pięciokąt był symbolem wilkołaków. Nie należy wszakże wyciagać z tego nazbyt pochopnych wniosków, twierdząc, że Ruch Eryzyjski dyskryminuje bądź wyróżnia w jakiś sposób wilkołaków. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, niezależnie od rasy, narodowości i zainteresowań.

_________________
* Grecki geometra, PITAGORAS, nie miał jednak typowo anerezyjskiej osobowości. Był raczej WYBUCHOWYM ANERYZYJCZYKIEM i AWATREM. Nazywamy go Archaniołem Pitagorasem.

 

PrawoLewo

00051