Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Monstercraft
Klub otwarty
by Sq_Str8


Założony: 2011-08-02 20:40:05
Ostatnia aktywność: 2018-06-14 13:06:17
Postów na forum: 936
97 członków
Oglądany: 27350x

scenariusz- - -

m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Planujemy stworzy serię filmików o pewnej historii w międzyczasie czekając na MC1.3 szukamy chętnych do projektu. Projekt na tekkicie na dedyku u GleburBalut.

scena pierwsza.
W tle gra spokojna muzyka jest ciepły poranek, lotnisko tętni życiem co symulują odgłosy.

Kamera pokazuje płytę lotniska ze stojącym na niej samolotem oraz zarys budynku terminala.

Nasi bohaterowie przechodzą przez bramki na lotnisku kierując się do samolotu, zajmują miejsca po czym samolot startuje.

Wyjaśnienie:
Narracja: narratorem może być jeden z bohaterów bądź wszyscy po kolei opowiadając historię tego gdzie lecą i w jakim celu. Poznajemy ich zarys, ich historię oraz ich umiejętności, zdolności to co przyda się w późniejszej rozgrywce.

Samolot startuje:
Po krótkim czasie rozpętuje się burza. Pilot uspokaja pasażerów że to tylko niegroźne zjawisko i żeby pasażerowie nie przejmowali się drganiami i stukotami.

Jeden z bohaterów zauważa na skrzydle dziwną zieloną postać która tylko przez sekundę rozświetlona błyskawicą ukazuje swoją postać (creeper). Zaniepokojony bohater zwraca się do współpasażera aby spytać się czy coś widzi za oknem. wspólnie przyglądają się skrzydłu ale nic nie widzą.

Bohater stwierdza że to musiało mu się coś przywidzieć ale nim dokończy zdanie potężna eksplozja rozrywa skrzydło i gasną światła w kabinie, wszystko zaczyna wirować.

Scena trzecia.

Bohater budzi się, wszystko dookoła usłane jest płonącymi szczątkami samolotu, szybko zauważa innego współpasażera który jest przygnieciony kawałkiem blachy i nie może się wydostać. Pomaga mu.

Kamera idzie w górę ukazując rozmiar zniszczeń oraz dżunglę czyli miejsce gdzie rozbili się nasi bohaterowie.

Wskazówki do scenariusza:

szczegółowy opis fabuły wraz z dialogami na potem.
Szczątki wraku mogą być źródłem surowców potrzebnych do zbudowania pierwszej bazy.
W ślad za rozbitkami wyruszyć może ekipa ratunkowa która także rozbije się na wyspie.( nowi bohaterowie w późniejszej części gry)

Kilka wersji skinów do postaci w tym poszarpane ubrania pokrwawione, itp itd.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-08-06 17:36:50
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
ogólnie fajne, tylko zastanawiam się nad sceną pierwszą. Pamiętaj, że wszystko będzie trzeba zbudować i pytanie czy jest sens budować lotnisko i wierzę tylko na 1 czy 2 ucięcia.
Sądzę, że cała akcja może rozpocząć się w samolocie. Co za tym idzie scena 1 trwała by trochę dłużej. Na przykład dodało by się kilka dialogów między pasażerami, z których widz wnioskuje kim jesteśmy, gdzie lecimy itp.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-30 19:18:29
satanus_85
satanus_85 - Superbojownik | GG: 8962010 · przed dinozaurami
też jestem za tym żeby akcja 1 sceny działa się wewnątrz samolotu
Biedronek
Biedronek - Superbojownik · przed dinozaurami
Byłoby strasznie miło w tym uczestniczyć, ale ostatnio w ogóle nie gram w MC, niestety..
Co do scenariusza, to widzę, że idzie coś na wzór Lost'ów.
Tak jak poprzednicy zauważyli, lepiej przedłużyć scenę w samolocie kosztem lotniska. Jakieś zabawne gagi by się wcisnęło i/albo jakieś easter eggsy.
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
I co? Tematu umarł śmiercią naturalną, czy wszyscy nagle zaczęli oglądać olimpiadę ?

Jeśli te osoby, które się deklarowały jako chętne nadal chcą brać udział w projekcie to proponuję następująca rzecz:
Do soboty robimy scenerię do pierwszego odcinka (czyli przynajmniej samolot) a w sobotę kręcimy.

Ja na przykład będę mieć czas w czwartek i w piątek wieczorkiem, żeby nad tym przysiąść (i naturalnie w sobotę).

Kto chętny palec do budki
Biedronek
Biedronek - Superbojownik · przed dinozaurami
Jak mam się czepiać, to igrzysk, nie olimpiadę ;].
A wracając do tematu, to jeżeli o mnie chodzi, to będzie mi ciężko.. Pracuję teraz w takich godzinach, że jak wracam po pracy do domu, biorę piwko, odpoczywam chwilę, idę z psem na spacer, a potem sam idę się myć i spać.. Choć może w sobotę z samego rana dałbym radę;p..
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Na MC zawsze znajdzie się czas kilkanaście minutek dziennie dla czystej przyjemności
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
Temat nie umarł, ja mam w tygodniu za dużo roboty żeby coś z tym działać....
Jutro po południu lub wieczorem odpalę drugi serwer i będzie można już zacząć powoli działać.
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
OK, nie wiem, czy się przyda, ale zrobiłem taki mały schemacik samolotu:

http://vader.joemonster.org/upload/qvf/847763e844da6dprzekroj.png

http://vader.joemonster.org/upload/qvf/8477629e03efd9poziom_1.png

http://vader.joemonster.org/upload/qvf/8477614ec5217dkabina.png

A na tym się wzorowałem:
http://www.mazakzabawki.pl/data/include/cms/.product/1/6/4361/3181-2.jpg


jeśli się komuś przyda, to mogę podesłać exela.

Tylko proszę nie bić, grafik ze mnie żaden


EDIT: Zrobiłem duże pola, oraz małe, żeby można było się pobawić w szczegóły jak się nam będzie chciało.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-08-03 17:15:24
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
Ok
Drugi server stoi
adres msrv.mosq.eu:25500

powinien byc creative, ale chyba musze i tak ustawiac recznie kazdemu z osobna uprawnienia.
Jak ktos nie ma uprawnien to krzyczec na czesku!
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
OK, jako, ze samolot już leci, to można przejść do szczegółów scenariusza:

Jeśli chodzi o scenę pierwszą, to proponuję następująca rzecz:

Pierwsze ujęcie: lecący samolot widziany od dołu (w tle odgłos silników). Następnie rzut oka na wnętrze samolotu (rzut kamerą od ogona w stronę kabiny pilotów pokazujący znudzonych pasażerów).

W tle leci spokojna muzyczka - na przykład taka: http://vader.joemonster.org/upload/qvf/oryginal_84790958c68723plane_music.mp3

Kamera wjeżdża do kabiny pilotów (muzyka się kończy) i słychać krótką rozmowę między pilotami (na przykład na temat dwu-silnikowego samolotu i jego "niezawodności" ) Ewentualnie jeden z pilotów może być NPC, a rozmowę poprowadzić w formie dialogu.
Rozmowa kończy się, gdy pilot zauważa nadciągającą burzę i informuje pasażerów o prawdopodobnych turbulencjach

Akcja przenosi się do wnętrza samolotu - rozmowa między dwoma pasażerami na temat tego, jakie jest prawdopodobieństwo, że samolot podczas burzy się rozbije. W tym momencie błysk i za oknem widać przez chwile creepera.

Jakaś wymiana zdań, słychać wybuch i jeden silnik płonie. Pilot informuje o awaryjnym lądowaniu, samolot się rozbija i następna scena obejmuje już rozbity samolot.
Glebur
Glebur - Superbojownik · przed dinozaurami
hmm, to rozwijając pomysł
1. napisy :
- Monstercraft przedstawia "tytuł", napisy "godzina 02:00" gdzieś nad oceanem spokojnym"
2.Przelot samolotu kręcony z zewnątrz, w tle deszcz, noc, ciemno, błyskają pioruny.
-- włącza się jakaś spokojna muzyczka -- (zaznaczam że musi być darmowa, z prawami wykorzystania, albo zrobiona przez nas)
3. Kamera na lustro w kiblu, słychać wczorajszy i zaspany głos
"Żeby z imprezy, w nocy wyciągać nas na jakąś konferencje NASA, która w dodatku jest na innym kontynencie.... nienawidzę poniedziałków..."
4. chwiejnym krokiem kamera wraca na miejsce siedzące gdzieś z przody samolotu, przy okazji pokazując cały samolot, pasażerów itp.
5. Kamerzysta po drodze podtrzymuje się siedzeń, zatrzymując przy pasażerach którzy coś gadają do kamery, np "głowa mnie boli, po grzyba lecimy do tej Ameryki", "o ten jeszcze pijany, trzeba było nie pić!", "nie cierpie latać, nie cierpię samolotów, nie cierpię deszczu", coś w tym stylu.
6. Zaciemnienie - (kamerzysta zasypia , słychać chrapanie)
7. rozjaśnienie - scena w kokpicie, żartobliwa rozmowa o silnikach, kapitan podnośi mikrofon i informuje "Miłej nocy, tu mówi wasz kapitan, aktualnie lecimy nad Oceanem, mimo deszczu nie ma się czym przejmować, szacowany czas podróży do Waszyngtonu dolecimy za około 7 godzin, życzę miłej podróży"
8. W tym momencie mogłaby też na pokład wejść stewardesa i zacząć pokazywać zasady bezpieczeństwa(proszę cały czas mieć zapięte pasy, wyjaśnić gdzie kamizelki i jak się ich używa, w razie awarii chowamy głowy między nogi itp.)
9. Słychać rozmowę między pasażerami, o tym jakie jest prawdopodobieństwo rozbicia. Ktoś zauważa coś dziwnego za oknem, co za chwilę znika.

10. Słychać wybuch, krzyki, panika, gaśnie światła, widać ogień, silniki buczą coraz głośniej, trzaski, jęki metalu, uderzenie.
ciemność i cisza.
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
Ogólnie ok, tylko proponuję, żeby samolot leciał w bezdeszczową pogodę, a dopiero w trakcie lotu wleciał w niespodziewaną burzę (zauważ, że trasy i pory przelotów często są dostosowywane w ten sposób, żeby omijać burze).
DanBK
DanBK - Superbojownik | Skype: DanBK_Poland · przed dinozaurami
Scena z współpasażerem przygniecionym blacha... łózko nakryte blacha - myślał ktoś nad tym?

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.